XIV CAMEL PIZZA CUP

1 stycznia 2024 15:41
Kolejna edycja Camel Pizza Cup za nami !
10 ekip, 86 zawodników na parkiecie, emocje od pierwszej syreny...
Zespół Pomimo Wszystko drugi raz z rzędu najlepszą drużyną rywalizacji !
Drugie miejsce zajmuje ekipa Szwagry, a najniższy stopień podium dla teleinspiro.pl .
Dream Team turnieju: Kamil Pioterek (Pomimo Wszystko), Patryk Rybarczyk (Camel Pizza), Bartłomiej Trzebiatowski (Szwagry), Karol Dołgowski (Pomimo Wszystko), Artur Dunaj (teleinspiro.pl).
Gratulacje !!!
**********
Zawody, które już dawno na stałe wpisały się w kalendarz amatorskiego sportu w Bydgoszczy, tym razem przyciągnęły 10 ekip. Co zrozumiałe, w początkowej fazie zawodów, rywalizowały one w grupach. Los nie reżyserował i stworzył ciekawe "gromady" eliminacyjne...
W grupie "A" rywalizację rozpoczęło bezbramkowe, ale bardzo emocjonujące starcie Prawników OIRP z Pomimo Wszystko.  Chwilę później udział w zawodach rozpoczęli gracze Pol-Investu i Reprezentacji Polski. Pozytywnie swój start w turnieju zainaugurowali Szwagry, którzy minimalnie pokonali Prawników. A dalej odpalili faworyci grupy, gdyż Pomimo Wszystko zdemolowali "Biało Czerwonych", Pol-Invest musiał uznać wyższość Szwagrów, a do końca o prolongatę walczyli piłkarze OIRP Bydgoszcz. Niestety Prawnicy nie doczekali się na odpowiednio wysoką wygraną lidera grupy z PW i zakończyli udział w zawodach na eliminacjach. Podobny los spotkał Pol-Invest i Reprezentację Polski, ale ekipy te dobrze się bawiły i przy okazji miały mozliwość konfrontacji z dużo bardziej zgranymi konkurentami...  
Grupa "B" skojarzyła bardzo doświadczoną stawkę, co zaowocowało świetnymi pojedynkami. Inauguracja turnieju KSB i Bohametu SA/PM3D okazała się minimalnie lepsza dla tych pierwszych. Mocno zawody rozpoczęli gracze teleinspiro.pl, którzy w toczonym w szalonym tempie meczu, pokonali Legion UA. Udany turniejowy debiut zaliczyli gospodarze, którzy jednym trafieniem pokonali KSB. W dalszej kolejności obejrzeliśmy kolejny mocny akcent w wykonaniu teleinspiro.pl , który postawił ścianę przed Bohametem. Mądrze grający Camel Pizza ograł ukraiński Legion i tym samym przed gospodarzami turnieju na horyzoncie pojawił się półfinał. Teleinspiro do końca eliminatorów nie zwolniło tempa i zainkasowało komplet punktów oraz miano faworyta zawodów. Ekipa KSB wcześniej straciła szansę na awans, a do końca o prolongatę walczył Legion UA. Zespół ten musiał jednak czekać na rozstrzygnięcie potyczki Bohametu SA z CP. Zespół z logo PM3D na koszulkach ambitnie zakończył turniej, bowiem niemal do samego końca trzymał za burtą zawodów konkurenta. Jednak w ostatniej minucie meczu Camel Pizza uratował remis, który dał awans... 
Tym samym dojechaliśmy do półfinałów turnieju. Oba mecze choć przyjemne dla oka, dość szybko zostały obdarte z emocji. Szwagry na spokojnie wyczekali zespół Camel Pizza, który choć przeważał nie był skuteczny. Jedna kontra "Krewniaków" otworzyła wynik, co spowodowało grę rywala z "lotnym bramkarzem". Bez skutku i tym samym Szwagry meldują się w wielkim finale... Podobnie było w konfrontacji PW z teleinspiro.pl . Ekipa Pomimo Wszystko doczekała się swoich szans i skutecznie wypunktowała "namaszczonego" faworyta Camel Pizza Cup...
W pojedynku o najniższy stopień podium obejrzeliśmy wyrównane starcie. Camel Pizza bronił "brązu" sprzed roku. Ostatecznie o  końcowym rezultacie zadecydował konkurs rzutów karnych. A w nich lepsze teleinspiro.pl ... W meczu zamykającym turniej ekipa Pomimo Wszystko szybko znalazła receptę na rozbicie defensywy rywala. Szwagrom finał nie wyszedł i już po kilku minutach było wiadomo, że triumfatorem zawodów będzie ten sam team co rok temu. Gratulujemy !
 
Wyniki:
Prawnicy OIRP Bydgoszcz - Pomimo Wszystko  0:0
Reprezentacja Polski - Pol-Invest  0:1
Szwagry - Prawnicy OIRP Bydgoszcz  1:0
Pomimo Wszystko - Reprezentacja Polski  10:0
KSB - Bohamet SA/PM3D  1:0
teleinspiro.pl - Legion UA  2:1
Pol-Invest - Szwagry  0:2
Prawnicy OIRP Bydgoszcz - Reprezentacja Polski  9:1
Camel Pizza - KSB  1:0
Bohamet SA/PM3D - teleinspiro.pl  0:3
Pomimo Wszystko - Pol-Invest  6:0
Reprezentacja Polski - Szwagry  1:10
Legion UA - Camel Pizza  0:2
KSB - teleinspiro.pl  0:2
Prawnicy OIRP Bydgoszcz - Pol-Invest  4:1
Pomimo Wszystko - Szwagry  1:2
Bohamet SA/PM3D - Legion UA  0:2
teleinspiro.pl - Camel Pizza  2:0
KSB - Legion UA  1:7
Camel Pizza - Bohamet SA/PM3D  1:1
 
Grupa "A"
1. SZWAGRY                     4  12  15:2
2. POMIMO WSZYSTKO   4   7  17:2
3. Prawnicy OIRP B-szcz   4   7  13:3
4. Pol-Invest                       4   3  2:12
5. Reprezentacja Polski     4   0   2:30
 
Grupa "B"
1. TELEINSPIRO.PL     4  12  9:1
2. CAMEL PIZZA          4    7   4:3
3. Legion UA                 4   6  10:5
4. KSB                           4  3  2:10
5. Bohamet SA/PM3D   4   1  1:7
 
półfinały:
Szwagry - Camel Pizza  3:0
Pomimo Wszystko - teleinpiro.pl  3:0
o III miejsce
teleinspiro.pl - Camel Pizza  1:1  karne: 3:2
FINAŁ 
Pomimo Wszystko - Szwagry  5:0
 
Sędziowali:  Dariusz Skierski/Michał Bartnik, Maciej Gebler/Szymon Bąkowski, Adam Lyczmanski/Dariusz Ignatowski
 
Najlepsi zagrali w składach:
POMIMO WSZYSTKO - Kamil Pioterek, Tomasz Ejankowski (2 bramki), Damian Szpera (1), Mateusz Winkler (5), Mateusz Łuczak (8), Oliwier Grzelak (1), Karol Dołgowski (7), Sebastian Daroń, Mateusz Gumuła (1)
SZWAGRY - Kamil Jaśniewski (2), Krystian Kaszyński (4), Bartłomiej Trzebiatowski (7), Adrian Damski, Dominik Nebak, Andrzej Damski (2), Mateusz Rościszewski (3), Dawid Krzynówek
TELEINSPIRO.PL - Marcin Narloch, Michał Pietrzak, Łukasz Żuchowski (2), Oskar Raczkowski (1), Adrian Kałek, Mateusz Płóciennik (2), Artur Dunaj (3), Albert Maciejewski (1), Mateusz Korecki (1)
 
Wszystkie rywalizujące ekipy miały zagwarantowane pamiątkowe puchary, napoje, "camelowy" poczęstunek i "chmielowe bonusy".
Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzymał z rąk Pana Rafała Żuberka (właściciela Camel Pizza), 1600 zł w gotówce. Pozostałe ekipy z podium odebrały m.in. piłki nożne, drużynowe zaproszenia do Camel Pizza i kupony sponsorskie. Wyróżnieni indywidualnie otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe.
Organizator (Robert Borowicz) dziękuje wszystkim uczestnikom za udaną rywalizację sportową. Ukłony także dla sędziów i gospodarzy obiektu.
Osobne słowa uznania kierujemy do firmy Camel Pizza, od której mamy gwarancję, iż w roku 2025 ponownie czeka nas dawka amatorskiego futsalu. Będzie to jubileuszowa 15 (!) edycja turnieju !